22 Ocak 2019
%PM, %07 %679 %2017 %15:%Nis

İsveç’te kamyonlu saldırı: ölü ve yaralılar var

İsveç’in başkenti Stockholm’de kent merkezinde yer alan Drottningsgatan caddesinde bir kamyon yayaların arasına daldı. 3 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi

HABER MERKEZ (07.04.2017)- İsveç Radyosu olayda 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Saldırı esnasında olay yerinde olan P4 Extra muhabiri Martin Svenningsen de “En az 3 ölü gördüm. Ama muhtemelen daha fazlası da var”şeklinde konuştu.

İsveç polisi de saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiğini doğruladı, ölü sayısının artabileceğini açkladı. Emniyet yetkilileri bölge sakinlerine dışarıya çıkmamaları yönünde uyarıda bulunurken, İsveç Parlamento binasının etrafında güvenlik önlemlerinin arttırıldığı bildirildi.

Kamyonun İsveçli bira markası Spendrups’a ait olduğu belirtildi. Spendrups İletişim Sorumlusu Mårten Lyth, “Sürücüyle bağlantı kuramadık. Neler olduğunu bilmiyoruz” açıklamasında bulundu.

İsveç Başbakanı Stefan Lofven, şu ana kadar ellerindeki tüm bilgilerin “terör saldırısı”nı işaret ettiğini söyledi. Lofven, saldırıyla bağlantılı olarak brir kişinin gözaltına alındığını da duyurdu.