22 Ocak 2019
%PM, %03 %696 %2017 %15:%Tem

Öldürülen IŞİD komutanı NATO bünyesinde görev yapmış

Suriye'de öldürülen Kosovalı IŞİD komutanı Lavdrim Muhaceri'nin daha önce Kosova'da NATO bünyesinde görev yaptığı öne sürüldü

HABER MERKEZİ (03.07.2017)- Suriye’de öldürüldüğü belirtilen Kosovalı IŞİD ‘komutanı’ Lavdrim Muhaceri’nin daha önce Kosova’da NATO bünyesinde görev yaptığı öne sürüldü. İtalyan gazetesi Espresso’nun haberinde, ‘IŞİD’e en çok militan gönderen Avrupa şehirlerinden biri’nin Kaçanik olduğu, Suriye ve Irak’a giden militanların daha önce Kosova’daki Amerikan üssünde ve Afganistan’daki NATO birliğinde görev yaptığı öne sürüldü. İddiaya göre, Muhaceri de bu kişilerden biri.

2014’te ABD Dışişleri Bakanlığı’nın terörist listesine dahil edilen Muhaceri’nin, Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri ve Suriye ordusuna bağlı Tiger birliğinin İdlib’deki ortak operasyonunda öldürüldüğü belirtiliyor. Haber, Yunanistan’da yayın yapan pronews.gr sitesinde yer aldı. pronews.gr, ‘kasap’ lakaplı Muhaceri’nin IŞİD’in propaganda videolarında Hristiyanları, Şiileri ve Alevileri bizzat infaz ettiğini hatırlattı.

Kaynak: Gazete Duvar