24 Ocak 2019
%AM, %07 %490 %2017 %10:%Tem

G20 Zirvesi on binlerin öfkesi altında devam ediyor!

Almanya’nın Hamburg kentinde yapılan G20 zirvesi on binlerin protestoları altında devam ediyor. Tüm saldırı ve engellemelere rağmen on binlerce kişi sokakları zapt ederek başka bir dünyanın mümkün olduğunu haykırıyor

 HAMBURG(07.07.2017)- Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleşen G20 zirvesi on binlerce kişinin katıldığı yürüyüşler ve eylemlerle protesto edilmektedir. Polis’in yığınak yaparak adeta kuşatmaya aldığı Hamburg’da tüm saldırı ve engellemelere rağmen on binler başka bir dünya mümkündür şiarı ile emperyalizme ve kapitalizme meydan okumaktadır. Yapılan protesto yürüyüş ve eylemlerine başta ADHK ve ATİK olmak üzere Türkiye-Kuzey Kürdistan’lı devrimci, demokratik kurumlarda kitlesel ve aktif olarak katılmaktadırlar. En dinamik ve diri bir muhtevaya sahip olan Türkiye-Kuzey Kürdistan’lı kurumlar bundan dolayı Polis’in özel saldırı ve yönelimine maruz kalmaktadır.

Yapılan yürüyüşlere polis’in saldırması ve engellemeye çalışmasına rağmen Hamburg’un bir çok yerine dağılarak toplanan kalabalıklar korsa eylemler yaparak saatlerce polisle çatıştılar. Tüm baskı ve engellemelere rağmen Hamburg’da on binlerin öfkesi sokaklara taşmaya devam ediyor. Yapılan eylemlerde aktif bir şekilde yer alan Sosyalist Gençlik Hareketi’de ‘’Özgürlük için savaşmak enternasyonaldir’’ İngilizce yazılı pankartla yürüyüş ve eylemlerde aktif olarak yer almaktadır.