22 Ocak 2019
%AM, %08 %466 %2017 %10:%Tem

Rakka’da çatışmalar devam ediyor: 34 IŞİD’li öldürüldü

Rakka’yı Özgürleştirme Hamlesi 32. gününde devam ediyor, DSG savaşçıları ve IŞİD arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. 34 IŞİD’linin öldürüldüğü belirtildi

HABER MERKEZİ (08.07.2017)- Rakka’yı Özgürleştirme Hamlesi 32. Gününe girdi. DSG savaşçıları ve IŞİD arasında dün akşam başlayan çatışmalar bugünde devam ediyor. Eski Rakka’yı kaybetmek istemeyen IŞİD, mahalleyi kaybetmeme adına büyük gruplarla saldırarak kimyasal madde içeren havan topları kullanıyor.

Mahallelerde hala süren çatışmalarda bomba yüklü bir araç hedefine ulaşamadan DSG savaşçıları tarafından imha edilirken, intihar saldırısı düzenlemek üzere savaşçıların olduğu noktaya gitmeye çalışan iki çete de öldürüldü.

Ayrıca Eski Rakka'da yaşanan çatışmalarda 15 çete öldürüldü, 2 kalaşnikof ve bir lav silahı savaşçıların eline geçti. Çatışmalarda 3 DSG savaşçısı yaralandı.

Kentin batısında da Dariya Mahallesinde dün akşamdan beri şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda 7 çete öldürüldü, 2 DSG savaşçısı hafif yaralandı. Ayrıca 6 kalaşnikof, bir BKC, bir B7 ele geçirildi ve bomba yüklü bir araç da hedefine ulaşamadan imha edildi.

Rakka'nın güney doğusunda bulunan Sifen Köyü'nde de ağır çatışmalar yaşandı. Netleşen bilgilere göre çatışmalarda 10 IŞİD çetesi öldürüldü.

Söz konusu alanlarda çatışmaların devam ettiği belirtildi.