24 Ocak 2019
%PM, %08 %563 %2017 %12:%Tem

Hamburg sokakları direniş yeri: Cehenneme hoş geldiniz!

G20 zirvesinin düzenlendiği Hamburg’da sokaklar tutuşmaya devam ediyor. MKP/PHG militanları da barikatın en ön saflarında katliamcı emperyalistlere karşı dünya halklarıyla birlikte çatışıyor

Hamburg (08.07.2017)- Emperyalistler Hamburg’da dünya halklarına yönelik katliamcı ve sömürücü planlamalarını yapmaya hazırlanırken; anti-emperyalist, anti-kapitalist, anti-faşist enternasyonal örgütlenmelerle yaklaşık 100 bin eylemci Hamburg sokaklarını barikat barikat direniş alanlarına çevirdi. Gece geç saatlere kadar süren çatışmalarda eylemciler, binlerce polisin saldırılarını sık sık geri püskürttü. Barikatların kurulduğu sokaklarda polis uzun bir süre hareket edemezken; ayrıca kapitalist şirketlerin sembol olmuş alışveriş yerleri  de yerle bir edildi. Gece boyunca Hamburg’un birçok bölgesinde devam eden direnişlere katılım enternasyonal boyuttayken; Yunanistanlı, Fransalı, İtalyalı anti-kapitalist,anti-faşist,anarşist örgütlerin yanı sıra Türkiye-Kuzey Kürdistan’lı  devrimciler de barikat başındaydı.

Maoist Komünist Partisi/Partizan Halk Güçleri’de militanlarıyla barikatların ön saflarında dünya halklarıyla çatışmaya devam ediyor.