20 Ocak 2019
%AM, %11 %538 %2017 %11:%Tem

Avusturya DHF 6. Kamp Etkinliğini başarıyla sonuçlandırdı

Geleneksel olarak düzenlenen ADHF Attersee Gençlik ve tatil kampı Avusturya’ nın  Göller  bölgesinden biri olan Attersee Göl kıyısında 6-9 Temmuz Tarihleri arasında kitlesel bir katılım ve coşkuyla sonuçlandı

HABER MERKEZİ(11.07.2017)-Geleneksel  olarak yapılan Avusturya Demokratik Haklar Federasyonun gerçekleştirdiği Attersee kampı bu yılda 6-7-8-9 Temmuz tarihleri arasında kitlesel ve coşkulu bir atmosferde gerçekleştirildi. Avusturya Demokratik Haklar Federasyon’un kampa ilişkin yaptığı değerlendirmeyi okurlarımızla paylaşıyoruz.

‘’Yaklaşık olarak üç ay öncesinden afişi ve çağrısı yapılan kamp duyurusu, katılımcılar tarafından ilgi ile karşılanarak Viyana, Linz, ST Pölten, Wels, Graz, Salzburg, İnnsbruck ve Almanya’dan kampımıza katılım sağlandı.


Düzenli  olarak  her  yıl  kamp  faaliyetlerini  sürdüren  Federasyonumuz  bu  yıl da  başarılı  bir  çalışmayla dört  günlük  kamp  faaliyetini   başarıyla sonuçlandırdı. Bu  dört günlük  kamp  sürecine, panel, sportif  ve  kültürel  etkinlikler  sığdırıldı.  Panelin  konusu Türkiye Kuzey Kürdistan ve Ortadoğu’da son gelişmeler ve örgütlenmenin önemi üzerine oldu. İkinci  seminerimiz  ise SGH (Sosyalist Gençlik Hareketi) temsilcisi vermesi planlanırken Hamburg´da gerçeklesen  G20 protesto eylemlerinden kaynaklı katılamadı.

Sınıf Teorisi dergisinden  panel

Sınıf Teorisi dergi temsilcisi yoldaşın katılımı ve Federasyon temsilcisi yoldaşın moderatörlügünde gerçekleşen panel cumartesi akşamı toplantı salonunda başladı. Sunumda Kuzey Kürdistan’da son gelişmeler,  emperyalistlerin Ortadoğu üzerindeki politikaları ve halklara yönelik yaptıkları katliamlara ilişkin sunum yaptı. Örgütlenmenin zorunluluğu ve Türkiye’de CHP’nin başlatmış olduğu ‘’Adalet’’ yürüyüşü üzerine de canlı tartışmalar yürütüldü. Bu  politik  konuların  dışında; ikili sohbet ve serbest zaman ile devam eden kampımız, futbol, Voleybol. Kır  gezisi, yüzme  gibi  sportif  faaliyetlerin  yanı sıra; müzik ve  kültürel  eğlenceler de  yapıldı. Kamp alanında yakılan ateş etrafında her aksam türküler ve marslar söylendi. Kampımıza İnnsbruck´dan katılan Ismail Günes ile birlikte söylenen mars türkü ve ezgilerle gün politik ve kültürel doyumuna ulaştı. Kampımıza katılımı ile destek ve emek veren, dayanışmada bulunan, başta mutfak emekçilerimiz olmak üzere örgütleme ve planlamada emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Önümüzdeki  2018  yılı  kampı  için  Federasyon  YK gerekli  girişim  ve  çalışmalarda  bulunacaklarını belirterek kamp çalışması basarıyla sonuçlandı’’