22 Ocak 2019
%AM, %06 %539 %2017 %11:%Ağu

HKP(Maoist)’ten şehitler haftası kampanyası!

Çaru Mazumdar’ın ölüm yıl dönümü dolayısı ile HKP(Maoist), 28 Temmuz ile 3 Ağustos arasında şehitler haftası kampanyası başlattı

HABER MERKEZİ(06.08.2017)-Hindistan Komünist Partisi (Maoist),  Çaru Mazumdar’ın ölüm yıl dönümü olan 28 Temmuz ile 3 Ağustos arasında Şehitler Haftası kampanyası hayata geçirdi. Kampanya süresince her yere duvar yazılamaları yapıldı. Pankartlar asıldı. Halk Toplantıları yapıldı.

Andhra-Odissa sınırında yaklaşık 1000 kişinin katıldığı halk toplantısı yapıldı. Çaru Mazumdar,  Kanhai Chatterjee ve geçen  Ekim ayında öldürülen Maoistlere kızıl selam gönderildi. Kampanya sırasında “Bütün doğal kaynaklar yerlilere aittir” şiarı öne çıkarıldı.

Lakhisarai bölgesinde Danapur Durg Express treni, ağır silahlarla donatılmış  Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu’nun 100’e yakın gerilla gücü tarafından hayatın durdurulması eylemine uymadığı için alı konuldu. Yaklaşık 20’e yakın tren seferi yapılamaz hale geldi. Tutsak  alınan demiryolu çalışanları hiçbir zarar görmeden Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu tarafından serbest bırakıldı.

Koraput Bölgesinde tüm otobüs seferleri hafta boyunca iptal edildi. Tüm polis karakollarında güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı.

 İsyandan.org