22 Ocak 2019
%AM, %31 %316 %2017 %06:%Eki

ADHK’ dan 4 Kasım yürüyüşüne çağrı!

ADHK’nın içinde olduğu onlarca Türkiye-Kuzey Kürdistanlı devrimci, demokratik kurum tarafından 4 Kasım Cumartesi günü Almanya’nın Düseldorf kentinde merkezi bir yürüyüş ve miting gerçekleştirilecek. ‘’ Tüm devrimci tutsaklara özgürlük, Kahrolsun faşist diktatörlük’’ şiarı ile düzenlenecek olan yürüyüşe ilişkin Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu(ADHK)’nın yayınlamış olduğu çağrıyı öneminden dolayı olduğu gibi yayınlıyoruz

HABER MERKEZİ((31-10-2017)- ‘’Tüm devrimci tutsaklara özgürlük, kahrolsun faşist diktatörlük, Almanya’da Devrimci Demokrat Kurumlar üzerindeki baskı ve yasaklanmalara son, şiarıyla 4 Kasım da yapacağımız merkezi yürüyüşe katılalım

AKP faşizmi insanlığın tüm ilerici değerlerine savaş açtığı yerde, tarihin önünde duran bizlerin hep birlikte, başta  Kürt, Türk ve azınlık milliyetlere sahip emekçiler olmak üzere  ezilen baskı altında olan horlanan, ötekileştirilen diğer  inançlara sahip emekçilerle  birlikte topyekün faşizmin saldırısına karşı Düseldorf’da buluşalım.

Toplumun ilerici devrimci dinamiklerini yok etmek isteyen Türk faşist devleti, hapishanelerde Komünist ve devrimci tutsaklara karşı pervasızca saldırmaktadır. Devrimci, demokrat, yurtsever ve komünist siyasi tutsaklar AKP iktidarın faşist saldırılarına karşı direnmekteler, bu direnişine sahip çıkmak için tüm halkımızı bu görkemli yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz.

Almanya’da yükselen faşist ve Neo Nazilere geçit vermemek için, Devrimci Demokrat Aydın, Sanatçı, Yazar, kısacası emekten yana olan herkesi Düsseldorf’da yapılan bu anlamlı yürüyüşe bekliyoruz.

İnsanlığın tüm toplumsal mirasına sahiplenen, tüm parti örgüt, kurum ve kişileri, faşist diktatörlüğün ve bu pervasız saldırılarına karşı aynı saflarda omuz omuza yürüyelim. Birleşik direnişin ortak siperlerinde buluşmaya ve NO PASARAN sloganları haykırmaya çağırıyoruz.

Tüm Devrimci Tutsaklara Özgürlük!

Kahrolsun Faşist Diktatörlük!

Almanya’da Devrimci, Demokrat Kurumlar üzerindeki baskı ve yasaklamalara son!’’

Yürüyüş ve Miting

4 Kasım 2017

Düsseldorf / Friedrich-Ebert Str  

(Hauptbahnhof ‘un Yanı)

Saat:10.00