22 Ocak 2019
%AM, %04 %374 %2017 %07:%Kas

İran: Esad Rakka’ya saldıracak

İran’ın dini lideri Ayetullah Hamaney’in üst düzey danışmanlarından olan Ali Ekber Velayeti, Beyrut ziyaretinde yaptığı açıklamada,“Suriye’de yakın zamanda hükümetin ve halk güçlerinin Fırat’ın doğusuna ilerlediğine ve Rakka kentinin özgürleştirildiğine tanıklık edeceğiz” dedi

HABER MERKEZİ (04.11.2017) - İran’ın dini lideri Ayetullah Hamaney’in üst düzey danışmanlarından olan Ali Ekber Velayeti, Beyrut ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Suriye’de yakın zamanda hükümetin ve halk güçlerinin Fırat’ın doğusuna ilerlediğine ve Rakka kentinin özgürleştirildiğine tanıklık edeceğiz” dedi.

Rakka uzunca bir zaman IŞİD’in kontrolü altındaydı ve IŞİD’in başkent olarak kullandığı bir kentti. Demokratik Suriye Güçleri (DSG) geçtiğimiz ay kenti IŞİD’den temizledi.

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in üst düzey danışmanlarından Ali Ekber Velayeti, Beyrut ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Suriye’de yakın zamanda hükümetin ve halk güçlerinin Fırat’ın doğusuna ilerlediğine ve Rakka kentinin özgürleştirildiğine tanıklık edeceğiz” dedi.

Şam yönetimi geçen pazar yaptığı açıklamada, Rakka Suriye ordusunun kontrolü altına girene kadar kenti işgal altında sayacağını duyurmuştu.