22 Ocak 2019
%AM, %06 %314 %2017 %06:%Kas

ABD’de kiliseye saldırı: En az 27 kişi hayatını kaybetti

ABD’ini Teksas eyaletinde kiliseye düzenlenen saldırıda en az 27 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi ise yaralandı

HABER MERKEZİ (06.11.2017) - ABD’ini Teksas eyaletinde kiliseye düzenlenen saldırıda en az 27 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi ise yaralandı.

ABD’nin Teksas eyaletinde kilisede ibadet edenlere yönelik silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 27 kişi hayatını kaybederken, 24 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

 San Antonio'nun güneydoğusundaki küçük bir kasabadaki Baptist kilisesinde yaşanan saldırıda, bölge sakinlerinin aktardığına göre, saldırgan silahını defalarca ateşledi ve yeniden doldurdu. Saldırının yaşandığı sırada kilisede yaklaşık 50 kişinin katıldığı bir dua seremonisi olduğu belirtildi. San Antonio'nun 30 kilometre doğusunda yer alan Sutherland Springs'te bulunan kilisenin bölgede kurulan ilk "vaftiz kilisesi" olduğu belirtiliyor.

Saldırı ardından saldırgan, polis tarafından vuruldu. Polis ile birlikte Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkilileri de olay yerinde inceleme yaptıkları belirtildi.

Saldırganın kimliği belli oldu

Saldırısıyı gerçekleştiren kişinin 26 yaşındaki Devin Patrick Kelley olduğu açıklandı. Saldırganın 2009-2013 yıllarında arasında ABD Hava Kuvvetlerinde görev aldı. Ayrıca saldırganın İncil okulunda kısa sürelik öğretmenlik yaptığı ileri sürüldü.