22 Ocak 2019
%AM, %13 %386 %2017 %08:%Kas

BAE: İran’a karşı boş durmayacağız

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Enver Karkaş, bugün yaptığı açıklamada, ülkesinin, İran’ın bölge istikrarına yönelik tehditleri karşısında boş durmayacağını söyledi

HABER MERKEZİ (13.11.2017) - Suudi Arabistan’a balistik füze atılması, Hariri’nin istifası, İsrail’in savaş tamtamları.. Bir yandan Suriye’de IŞİD’in sonu gelirken diğer yandan sular ısınmaya başlıyor. BAE, İran’a karşı boş durmayacaklarını açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Enver Karkaş, bugün yaptığı açıklamada, ülkesinin, İran’ın bölge istikrarına yönelik tehditleri karşısında boş durmayacağını söyledi.

Karkaş, “İran’ın, mezhepsel gerginliği ve bir takım ülkelerde vekalet savaşını desteklemedeki rolü, daha da kötüye gidiyor” dedi. Karkaş, ılımlı Arap devletlerinin ortak bir gündemi benimsemesine olanak tanıyan 5 prensibi şöyle açıkladı, “Terörizm ve destekçileri için sıfır tolerans, Arap işlerine dış müdahale ile mücadele için ortak hareket, egemen Arap devletleri arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi, bölgedeki uyuşmazlıklara siyasi çözümler getirilmesi, iyi yönetişim ve ekonomik kalkınma yoluyla ekonomik ve siyasi koşulların iyileştirilmesi.”