22 Ocak 2019
%AM, %28 %329 %2017 %06:%Kas

Hindistan’da maoistlerden boru hattına eylem

Hindistan’da maoist gerillalar doğalgaz boru hattına yönelik eylem düzenleyerek, dört aracı da kullanılamaz hale getirdi. Gerillaların eylemin ardından köylülere bildiri dağıttıkları bildirildi

HABER MERKEZİ (28.11.2017) - Hindistan’da maoist gerillalar doğalgaz boru hattı projesine yönelik eylem düzenledi ve dört aracı da kullanılamaz hale getirdiler.

Hindistan’da 12 gerilladan oluşan bir birlik gece saatlerinde Gaya bölgesinde bulunan Mahuawan köyündeki Aamas polis karakolu yakınlarda Phulpur-Haldia doğalgaz boru hattı projesine yönelik eylem düzenledi. Eylemde dört araçta kullanılamaz hale getirildi.

Bihar ve Cakhand’taki eski HKP (Maoist) politbüro üyesi Koteshwar Rao kod adlı Kishenji’nin bir hafta önce ölümsüzleşmesi sebebiyle Maoistler, bölgede görevlendirilen korumaları cezalandırdılar ve inşaat firmasının müteahhidine bu işi durdurmadıkları takdirde ciddi sonuçlarla karşılaşacaklarını belirttiler.

Maoist gerillaların eylem yerinden ayrılmadan önce köylülere mücadeleye katılmaya ve desteklemeye çağıran bildiriler dağıttıkları bildirildi.