22 Ocak 2019
%PM, %14 %545 %2017 %12:%Ara

Barzani: Bağımsızlık anahtarını elimize aldık

25 Eylül’de gerçekleştirilen bağımsızlık referandumuyla ilgili konuşan Mesud Barzani, bağımsızlık anahtarını ellerine aldıklarını söyledi

HABER MERKEZİ (14.12.2017) – Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) eski Başkanı Mesud Barzani, 25 Eylül’deki bağımsızlık referandumuyla bağımsızlık anahtarını ellerine aldıklarını söyledi. Barzani, "Bir gün bu anahtar ile bağımsız Kürdistan'ın kapısını açacağız" dedi

IKBY eski Başkanı Mesud Barzani, 25 Eylül’de gerçekleştirilen bağımsızlık referandumu ve gelişmeleri Avestakurd adlı internet sitesinde değerlendirdi.

Barzani, “Kürdistan var, bizim vatanımızdır kimse bunu inkâr edemez. Evimiz vardı ama, anahtarı başkalarının elindeydi. Evinin önüne gidip bekliyordun, içeri giremiyordun. 25 Eylül’de yaptığımız bağımsızlık referandumu ile biz evimizin anahtarını aldık. Bu anahtar elimizde kaldıkça bir gün bu anahtar ile bağımsız Kürdistan’ın kapısını açacağız.” dedi.

İhanete uğradıklarını savunan Barzani,“Başkanlık benim için önemli değil. Önemli olan peşmerge olmaktır. Ben daha öncede şimdi de peşmergeyim bu bana yeter. Er ya da geç Kürdistan bağımsız olacaktır” diye konuştu.