20 Ocak 2019
%AM, %16 %504 %2017 %11:%Mar

Emeklilik umuduyla çalışan 62 yaşındaki işçi yaşamını yitirdi

Kayseri Ortadoğu Döküm Sanayi fabrikasında emekli olma umuduyla çalışan Elbey Algül, alınmayan önlemler nedeniyle hayatını kaybetti

HABER MERKEZİ (16.03.2017)- Kayseri OSB'de Valeo, Mercedes gibi fabrikalara da üretim yapan Ortadoğu Döküm Sanayi fabrikasında çalışan Elbey Algül, alınmayan önlemler nedeniyle yaşamını yitirdi. Ölüm haberinin ardından konuşan bir Ortadoğu Döküm Sanayi fabrikası işçisi, "Sendikalaşma nedeniyle sayıyı yarı yarıya düşürdüler. Bizim 'Halo Dayı' dediğimiz Elbey Algül günde 12 saat ve fazlasını çalışıyormuş. Sonucu bu işte" diyerek tepki gösterdi.

Kazanın yaşandığı bölgede hiçbir güvenlik önleminin olmadığını söyleyen işçiler, "Ayakkabı, baret, eldiven hiçbir şey yok. Çünkü patron parasına kıyamıyor. Mahkemede son görevimiz olarak şahitlik yapacağız" dedi. 

Kayseri Devlet Hastanesi acil girişine gelen Elbey Algül'ün yakınları ise ağıtlar yaktı. Emeklilik için çalıştığını ifade eden aile üyeleri, "Oğulları babasına 'gitme, çalışma' dediler. Ama o bir umut 'emekli olurum' diye çalışmaya devam etti" diye konuştu.