22 Ocak 2019
%PM, %27 %684 %2017 %15:%Nis

DHF İstanbul; 1 Mayıs’ta Bakırköy’deyiz!

DHF İstanbul örgütlülüğü bir açıklama yaparak başta üye ve taraftarları olmak üzere tüm emekçileri 1 Mayıs’ta Bakırköy’e çağırdı. Yapılan açıklamayı öneminden dolayı olduğu gibi yayınlıyoruz

İSTANBUL(27.04.2017)-‘’Enternasyonal proletaryanın birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ın öngünlerine girmiş bulunmaktayız.  İçinden geçmekte olduğumuz tarihsel süreç,  sınıflar mücadelesinin mevcut somut durumu, güç dengeleri ve toplumsal muhalefetin nesnel gerçekliklerini dikkate aldığımızda bu 1 Mayıs daha bir önem arz etmektedir.

Erdoğan/AKP iktidarının emeğimize, yaşamımıza ve irademize yönelik saldırılarını daha da boyutlandırdığı ve can/kan bedeli mücadeleler ile kazandığımız devrimci kurumlarımızı kapatarak susturmaya çalıştığı bugünlerde, devrimci meşruluk çizgimizi esas alarak daha kitlesel ve coşkulu bir katılımla 1 Mayıs alanına akalım!

Başta üye ve taraftarlarımız olmak üzere emekçileri emperyalizme, kapitalizme, faşizme ve her türden gericiliğe karşı sosyalizm bayrağı altında Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) saflarında Bakırköy’e davet ediyoruz’’.