20 Ocak 2019
%AM, %29 %473 %2017 %10:%Nis

DHF Ülke genelinde 1 Mayıs’a hazırlanıyor!

Demokratik Haklar Federasyonu(DHF) Ülkenin birçok yerinde çalışmalar yürüterek ve çağrılar yaparak kitlesel bir şekilde 1 Mayıs alanlarında olacağını duyurdu

HABER MERKEZİ(29.04.2017)-Enternasyonal proletarya ve ezilen halkların birlik-mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Burjuva siyasal iktidarın bütün toplumsal dinamikleri bastırmaya çalıştığı bu süreçte tüm devrimci ve demokratik dinamikler birleşik ve kitlesel bir Mayıs için ülke genelinde çalışmalarını yoğunlaştırarak kitleleri 1 Mayıs alanlarına çağırıyor. Ülke’nin onlarca merkezinde sendikalar, DKÖ’ler ve devrimci kurumların katılımıyla 1 Mayıs yürüyüşleri gerçekleştirilecektir.

Demokratik Haklar Federasyonu’ da kurumlarının kapatılmasına ve bütün baskılara rağmen ülkenin birçok merkezinde 1 Mayıs çalışmaları yürüterek kitlesel ve coşkulu bir şekilde 1 Mayıs alanlarında olacaktır. İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara, Bursa, Dersim, Eskişehir, Balıkesir, Muğla, Mersin ve daha birçok yerde Demokratik Haklar Federasyonu kendi pankart ve flamalarıyla kitlesel bir biçimde 1 Mayıs alanlarında yer alarak kapitalist sömürü ve faşizme karşı sosyalizm mücadelesini yükseltmeyi haykıracaktır.