20 Ocak 2019
%PM, %26 %543 %2017 %12:%May

Adana’da 8 eğitim emekçisi gözaltında

Bu sabah saatlerinde polis baskını sonucunda gözaltına alınan 8 Eğitim-sen üyesi için KESK Adana şubesinde basın toplantısı düzenlendi

HABER MERKEZİ (26.05.2017)- Eğitim Sen Adana Şubesi'nde düzenlenen basın toplantısına HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş ve CHP Milletvekili İbrahim Özdiş de katıldı.

KESK Dönem Sözcüsü Mehmet Çelik, Gülmen ve Özakça'nın tutuklanmasını kınadı. KHK ile ihraç edilen Eğtim Sen üyeleri Mehmet Selim Süzer, Cumali Duman, Hıdır Karakoç, Adil Akbaba, Nevzat Güzel, Metin Canbolat, Mehmet Dersulu, Serkan Öner'in bu sabah Adana'da gözaltına alındığını belirten Çelik, OHAL ile birlikte 102 bin emekçinin ihraç edildiğine i ve her türlü haklarından mahrum bırakıldığını hatırlattı.

Çelik, şu ifadeleri kullandı: "Ülkenin demokratikleşmesi mücadelesinin önemli mihenk taşı olan KESK olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Bunun devamı olarak başta Nuriye Gülmen ve Semih Özakça olmak üzere tutuklanan ve bugünde gözaltına alınan tüm arkadaşlarımızın yanlarında yer aldığımızı arkadaşlarımızın serbest bırakılması için her türlü girişimde bulunacağımızın bilinmesini istiyoruz."