20 Ocak 2019
%PM, %29 %731 %2017 %16:%Tem

DHF ve Grup Munzur Mazgirt’te halkla buluştu!

17.Munzur festivalinin yasaklanmasına karşın İlçelerde festival etkinlikleri ve çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda bugünde DHF, DEDEF, Grup Munzur ve Alamor Mazgirt halkıyla buluştu

DERSİM(29.07.2017)-17.Munzur festivalinin valilik tarafından yasaklanmasına karşın Dersim halkı ve devrimci-demokratik kurumlar yasağı tanımayarak çalışmalara ve etkinliklere devam ediyor. Bu kapsamda bir etkinlikte bugün Mazgirt’te gerçekleştirildi.

Mazgirt’te gerçekleştirilen etkinlikte DHF-HDP ittifak milletvekili Erdal Ataş ve DEDEF temsilcisi birer konuşma yaptılar. Burada Mazgirt halkıyla genel siyasal sürece dair sohbetler gerçekleştirildi. Sohbetlerin ardından DHF, Erdal Ataş, DEDEF, Grup Munzur ve Alamor  DHF’li Mazgirt belediyesini ziyaret ederek hem belediye çalışmaları ve hem de genel sürece dair sohbetler gerçekleştirdiler.

Sonrasında ise Mazgirt merkezde Grup Munzur ve Alamor kavga ezgilerini Mazgirt halkıyla birlikte söyleyerek baskı ve yasaklara karşın örgütlü mücadelenin büyütülmesi gerektiğini haykırdılar.