20 Ocak 2019
%PM, %06 %583 %2017 %13:%Ağu

Ankara/Yüksel’de sistematik devlet terörü!

Yüksel Caddesi'nde 271 gündür devam eden "İşimizi geri istiyoruz" eylemine vahşice saldıran polis kadınları yerlerde sürükleyerek işkence yaptı

HABER MERKEZİ(06.08.2917)- Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ ile dayanışmak için Ankara’da yapılan eylemlere polis saldırısı ve vahşeti sistematik olarak devam ediyor. Her gün yapılan eylemlere vahşice saldıran polis işkence yaparak insanları gözaltına almaktadır.

Nuriye ve Semih’in açlık grevinin 151.Gününde Yüksel’de sürdürülen ‘’işimizi geri istiyoruz’’ eyleminin 271.Gününde polis yine vahşice kitleye saldırdı. İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen kamu emekçileri, polis’in izin vermemesi üzerine Konur sokakta toplandı. ‘’Nuriye ve Semih’in açlık grevi 151.Gününde, Nuriye ve Semih işe geri alınsın’’ pankartı açan kamu emekçileri, ‘’Nuriye ve Semih yalnız değildir, Nuriye ve Semih onurumuzdur’’sloganları attı. Açılan pankartı yırtan polis Kadınları Meşrutiyet caddesine kadar işkence yaparak yerlerde sürükledi. Polis’in saldırısına çevredeki halk alkışlarla tepki gösterdi.

Meşrutiyet caddesinde eylemlerini sonlandıran kamu emekçilerine, her hangi bir gerekçe sunulmadan Konur sokaktan geçmelerine izin vermedi.