20 Ocak 2019
%AM, %24 %432 %2017 %09:%Eki

Cam işçileri eylemlerinin gidişatına ilişkin açıklama yapacak

İşlerine geri dönebilmek için İstanbul’a yürüyüş başlatan Şişecam Kırklareli Cam Fabrikası işçisi saat 12:30’da eylemlerinin gidişatına ilişkin bir basın açıklaması yapacak

HABER MERKEZİ (24.10.2017)- “Daralma” bahanesiyle çıkarıldıkları işlerine geri dönebilmek için İstanbul’a yürüyüş başlatan Şişecam Kırklareli Cam Fabrikası işçisi saat 12:30’da eylemlerinin gidişatına ilişkin bir basın açıklaması yapacak.

Şişecam Kırklareli Cam Fabrikası’ndan ‘daralma, fırın kapatma’ bahanesiyle 4 Ekim’de işten çıkarılan 90 işçi 20 Ekim’de İstanbul Tuzla’da bulunan Genel Merkez’e doğru “İş, Aş, Adalet” temasıyla yürüyüş başlatmıştı.

İşçilerin aileleri ve kendilerine destek verenlerle birlikte sürdürdüğü yürüyüş, Tekirdağ Valiliği tarafından Olağanüstü Hal (OHAL) gerekçe gösterilerek yasaklanmıştı.

İşten çıkarılan 90 cam işçisi saat 12.30’da Kristal-İş Trakya Şubesinde konuya ilişkin bir basın açıklaması yapacak.

Cam işçileri tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullandı: “Bugün itibariyle 90 cam işçisinin işe iadesinin yolu açılmıştır. Cam işçisinin iş, aş, adalet yürüyüşü kararlılıkla sürdürülmüş ve başarı elde edilmiştir. Mücadelemizin başarıyla sonuçlanması nedeniyle kamuoyuna ilan ettiğimiz bugün saat 12:30 da İstanbul Tuzla Şişecam Genel Müdürlüğü önünde yapacağımız açıklama iptal edilmiştir. Konuyla ilgili basın açıklamamız sendikamızın Trakya Şubesinde bugün saat 12:30 da gerçekleştirilecektir.”