22 Ocak 2019
%AM, %07 %480 %2017 %10:%Kas

DİSK’den Ege Üniversitesi protestosu

DİSK Genel İş 7 Nolu Şubesi ve Güvenlik- Sen, Ege Üniversitesi’nde 57 personelin işten çıkarılacak olmasına tepki göstermek için kampüs içerisinde açıklama yaptı

HABER MERKEZİ (07.11.2017) - Ege Üniversitesi’nde 57 personelin işten çıkarılacak olmasını, DİSK yaptığı açıklamayla protesto etti.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 7 Nolu Şubesi ve Güvenlik- Sen, Ege Üniversitesi’nde 57 personelin işten çıkarılacak olmasına tepki göstermek için kampüs içerisinde açıklama yaptı.

Sendikalı üye ve yöneticilerin katıldığı açıklamayı, DİSK Genel İş 7 No'lu Şube Başkanı Kemal Köroğlu yaptı. Ege Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na bağlı, özel şirket bünyesinde 2015 yılından bu yana sendikanın üyesi olduğunu söyleyen Köroğlu, 2016 yılından itibaren toplu iş sözleşmeli 501 işçi üyesinin çalıştığını belirtti. Ancak Ege Üniversitesi Rektörlüğünün, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın ekonomik problemleri ve bütçesel nedenleri bahane ettiğini kaydeden Köroğlu, 2018 yılında yenilecek olan hizmet alımı ihalesinde çalışan, mevcut 501 işçi üyelerinin olmasına karşı 444 kişilik bir planlamada bulunulduğunu söyledi. İşçilerin ücretlerinde de düşüşler yapılmasının hedeflediğini belirten Köroğlu, üniversite yönetiminin planlamasından vazgeçmediği takdirde eylemlilik hallerinin devam edeceğini söyledi.