20 Ocak 2019
%AM, %18 %521 %2016 %11:%Eyl

Dersim'de KESK'den eylem çağrısı

KESK Dersim Şubeler Platformu yarın kentte yapılacak eyleme çağrıda bulundu. Eylem pazartesi günü (yarın) 10.30'da yapılacak

DERSİM (18.09.2016) - KESK Dersim Şubeler Platformu yarın yapılacak eyleme çağrıda bulundu. Yapılan çağrıda Pazartesi günü saat 10.30’da eylem kararı aldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Değerli dersim halkı değerli velilerimiz değerli öğrencilerimiz; Bizler ilimizde eğitimdeki başarıyı sağlayan fedakâr ve özverili eğitim ve bilim emekçilerinin (öğretmen, akademisyen ve memur) görevlerine iadesi için sizlerin büyük destek ve duyarlılıkla katkı sunduğunuz bir eylem programını yürüttük ve yürütmekteyiz. Bu anlamda katkı sunan herkese teşekkür ederiz”.

 Halkımızı velilerimizi esnafımızı destek vermeye çağırıyoruz!

“Elbette 419 arkadaşımızın görevine iade edilmiş olması önemli bir kazanımdır ancak 85 arkadaşımız hala görevine iade edilmemiştir. Mücadele alanında da sizlerle paylaştığımız gibi biz mücadelemizi tüm arkadaşlarımız görevine iade edilene kadar devam ettireceğimizi açıkça belirtik ve devam ettireceğiz. Bir tek öğretmenimizi akademisyenimizi memurumuzu karanlığa teslim etmeyeceğiz. Bir kez daha vurgulamak isteriz ki ortada ne suç vardır ne de suçlu. O nedenle 19 Eylül pazartesi günü saat 10.30 da Atatürk Mah. Ender yapı koop. Önünde KESK genel başkanımız Lami Özgen ve Eğitim-Sen genel merkez yöneticilerimiz Mesut Fırat ve Elif Çuhadar’ın katılımı ile tüm arkadaşlarımız göreve iadesi için gerçekleştireceğimiz eyleme tüm halkımızı velilerimizi esnafımızı destek vermeye çağırıyoruz. Önümüzdeki süreçte de eylem ve etkinliklerimizi çeşitlendirerek tüm arkadaşlarımızın göreve iadesini birlikte sağlayacağız. Arkadaşlarımız derhal göreve iade edilmelidir.”