20 Ocak 2019
%AM, %27 %443 %2016 %09:%Eyl

KESK eylem takvimini açıkladı

Temmuz ayında ilan edilen OHAL'le birlikte kamu emekçilerine yönelik saldırılar, baskılar ve işten atmalara karşı KESK, 29 Eylül- 15 Ekim arasındaki eylem programını açıkladı

HABER MERKEZİ (27.09.2016) - Temmuz ayında ilan edilen OHAL'le birlikte kamu emekçilerine yönelik saldırılar, baskılar ve işten atmalara karşı KESK, 29 Eylül- 15 Ekim arasındaki eylem programını açıkladı.

Mülkiyeler Birliği’nde düzenlenen basın toplantısıyla eylem programını açıklayan Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Eşbaşkanları Şaziye Köse  “Genel de toplumun tüm kesimleri, özelde de kamu emekçileri olarak sıkıştırıldığımız bu cendereden çıkmanın tek yolu, sıramızı beklemeden haklarımızı korumak için birleşik mücadeleyi örmekten geçer” dedi.

“OHAL’in kaldırılması”, “KHK’lerin geri çekilmesi” ve “ihraç edilen, açığa alınan üyelerinin işe iade edilmesi” talebiyle 29 Eylül Perşembe günü başlatılacak eylem takvimi şu şekilde: 

* İhraç edilen ve açığa alınan kamu emekçilerinin görevlerine iade edilmesi için yurt genelinde imza kampanyalarına start verilecek. 

* 29 Eylül’den 15 Ekim’e kadar iş yerleri ve meydanlarda ‘İşimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz’ ‘Bu ağır saldırıyı püskürteceğiz’ başlıklı bildiriler dağıtılacak.

* 1 Ekim 2016 da merkezi basın açıklamaları yapılacak.

* 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü vesilesiyle Milli Eğitim Bakanlığı önünde oturma eylemi düzenlenecek.

* 1-2 ve 6-7-8 Ekim tarihlerinde öncelikli olarak açığa almaların yüksek olduğu illerde başlayarak geniş kapsamlı toplantılar yapılacak.

* 10 Ekim katliamının yıl dönümünde yurt çapında anma etkinlikleri düzenlenecek.

* 12 Ekim günü birçok kentten yola çıkacak olan emekçiler 15 Ekim sabahı Ankara’da bir araya gelecek ve taleplerini haykıracak.