20 Ocak 2019
%AM, %09 %460 %2016 %10:%Ara

Bir işçinin cesedi delil bırakılmaması için yakıldı

Bağcılar’da Albayraklar sitesinde asansör boşluğuna düşen bir işçinin cesedinin delil bırakılmamak için yakıldığı iddia edildi

HABER MERKEZİ (09.12.2016)- İstanbul Bağcılar Demirkapı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm sebebi ile inşaat halinde olan Albayraklar sitesinde bir işçinin asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybettiği, Başak AŞ'ye ait firma çalışanlarının delil bırakmamak için 6. kattan aşağı düşen işçinin cenazesini yaktığı iddia edildi. Olayla ilgili konuşan Erkan Sevinç, asansör boşluğunda bulunan işçinin yakıldığını iddia etti. Sevinç şunları aktardı: "Sitedeki komşular yıkımcıların birkaç adamını koşarak kaçarken görmüşler. Tahmini delil bırakmamak için işçiyi yaktılar. Şu an olay yerine savcının gelmesi bekleniyor. Yıkım ruhsatı yok ve hiçbir tedbir alınmadan yapılan yıkımın kaçınılmaz sonu. Bu olaydan Bağcılar Belediyesi, Başak Aş, yıkımcılar sorumlu. Sigortasız işçi çalıştırıldığını bildirdiğimiz halde inceleme yapmayan sigorta kurumu sorumlu."

Bağcılar Belediyesi Basın Danışmanı Hakkı Kırkaya "Bölgede yıkım çalışması taşeron şirket tarafından yapılıyor. Ölen kişi işçi değil. Kayıp işçimiz yok. Şu an savcının incelemesi ve yıkım çalışmaları devam ediyor" dedi.