18 Ocak 2019
%AM, %21 %366 %2017 %07:%Tem

33 düş yolcusu etkinliklerle anıldı!

Suruç’ta vahşice katledilen genç devrimciler İstanbul başta olmak üzere Ülke’nin birçok yerinde yapılan anma etkinlikleri ile anıldılar. Ankara’da yapılan anmaya ise polis saldırarak birçok kişiyi gözaltına aldı

HABER MERKEZİ(21.07.20179)- Suruç’ta katledilen genç devrimciler İstanbul başta olmak üzere Ülke’nin birçok yerinde yapılan etkinliklerle anıldılar.  Yapılan anmalarda vahşi katliam lanetlenirken özgür bir dünya ve gelecek için yollara düşerek halklara umut taşıyan 33 düş yolcusu ise devrimci bir kararlılıkla anılarak mücadelelerinin sonsuza dek sürdürüleceğinin altı çizildi. 33 Düş yolcusu İstanbul, Ankara, Samsun, Hatay, Adana, Amed, İzmir ve daha birçok yerde başta SGDF ve ESP olmak üzere devrimci ve demokratik kurumlar tarafından gerçekleştirilen mezar anmaları ve etkinliklerle anıldılar.

Gençlik örgütleri: 33 düş yolcusunu unutmayacağız!

 Gençlik ve öğrenci örgütleri’de İstanbul/Kadıköy’de gerçekleştirdikleri bir etkinlik ile 33 düş yolcusunu andılar. Kadıköy Süreyya Operası önünde bir araya gelen yüzlerce kişi ‘’Suruç için adalet herkes için adalet’’ yazılı pankart açtı. Sloganlarla yürüyüşe geçen kitle Mehmet Ayvalıtaş parkında buluşarak anma etkinliği gerçekleştirdi. Yapılan anma etkinliğine birçok devrimci ve demokratik parti ve kurum temsilcisi katılarak konuşma yaptı.

33 düş yolcusu şahsında tüm devrim şehitleri adına yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından anma etkinliği şiirler ve yapılan konuşmalarla devam etti.Suruç’ta katledilen genç devrimcilerin aileleri de birer konuşma yaparak çocuklarının devrimci anılarını yaşatacaklarını ifade ettiler.

Anma etkinliğinde Yazar Temel Demirer’de bir konuşma yaparak katliamlarla devrimcilerin asla bitirilmeyeceğinin altı çizerek mücadeleye daha fazla sarılınılması gerektiğinin altını çizdi. Anma etkinliği Alamor müzik topluluğu ve Grup Adalılar’ın seslendirdiği ezgilerle sona erdi.

Ankara’da saldırı ve gözaltı!

Suruç şehitleri için Ankara’da yapılan anma etkinliğine polis saldırdı. Sakarya caddesinde gençlik örgütleri tarafından düzenlenen anma etkinliğinde Nuriye ve Semih’in adı geçtiği için saldıran polis aralarında ESP Anakara il eş başkanı Didar Gül ve SGDF MYK üyesi Can Papila’nın aralarında bulunduğu bir çok kişiyi gözaltına aldı.