18 Ocak 2019
%AM, %10 %386 %2015 %08:%Kas

Harran Üniversitesi'nde ulaşım eylemi

Harran Üniversitesi'nde 500 civarında öğrenci yaşadıkları ulaşım sorununa dikkat çekmek için eylem yaptı

HABER MERKEZİ (10.11.2015) - Urfa'da bulunan Harran Üniversitesi öğrencileri, ulaşımda yaşanan sıkıntılar için eylem yaptı.

Dün akşam saatlerinde bir araya gelen 500 civarında üniversite öğrencisi, Osmanbey Kampüsü'nün şehir merkezine çok uzakta olduğunu ve ulaşım için sıkıntı çektiklerini aktardı. Üniversiteye hizmet veren otobüs sayısının yetersiz olduğunu belirten öğrencilerin eylemi için kampüse çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Öğrenciler adına konuşma yapan Hasan Çelik; "Buraya az sayıda otobüs seferi yapıldığı için öğrenciler tıka basa insan onurunu zedeleyecek şekilde taşınıyor. Bu da yetmezmiş gibi otobüsler kampusa girmeden üniversite nizamiyesinde öğrencileri indiriyor. Bu nedenle öğrenciler yaklaşık 20 dakika yürüyüşün derslere güçlükle yetişiyor. Biz bu şekilde yolculuk yapmak istemiyoruz. Bu sorun çözülene kadar da eylemlerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından bir süre üniversite giriş kapısında saz çalarak eylem yapan öğrenciler, daha sonra otobüsle kent merkezine döndü.