17 Ocak 2019
%AM, %16 %435 %2015 %09:%Kas

DGH Sarıgazi'de gençlikle buluştu

İstanbul'da DGH Sarıgazi Örgütlülüğü, bir kahvaltı etkinliği düzenleyerek mahallede bulunan gençlikle bir araya geldi. Etkinlikte Türkiye / Kuzey Kürdistan'da yaşananlar ve mahallede yaşanan sorunlara dair sohbetler gerçekleştirilerek, planlamalar yapıldı

İSTANBUL (16.11.2015)- Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) Sarıgazi örgütlülüğü, halk gençliğiyle bir kahvaltı etkinliği düzenleyerek son süreci değerlendirdi.

DGH Sarıgazi örgütlülüğü mahalle gençliği ve liseli gençlikle kahvaltı etkinliğiyle bir araya geldi. Türkiye-Kuzey Kürdistan’da son süreçte devam eden katliamlar ve faşist devletin halklar üzerinde uyguladığı politikalar üzerine verimli sohbetlerin gerçekleştirildiği kahvaltı etkinliğinde gençlik üzerine uygulanan yozlaştırma çabalarını değerlendirildi. Mahallelerde yaşanan ve devlet tarafından desteklenen uyuşturucu satışı ve kullanımının önüne geçmek amacıyla planlamalar yapıldı.

DGH üye ve taraftarlarıyla önümüzdeki süreçlerde Sarıgazi mahallesinde yaşanan yozlaşma ve asimilasyonlara karşı kampanyalar örgütlemeye devam edecek.