18 Ocak 2019
%PM, %28 %661 %2015 %14:%Ara

YDG-H : 35 devlet gücü öldürüldü

YDG-H yazılı bir açıklama yaparak, Kürdistan'da yaşanan devlet terörüne karşı öz savunma eylemleriyle ilgili bilgi aktarımında bulundu. Açıklamaya göre, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde öz savunma amaçlı düzenlenen eylemlerde 35 asker, özel harekat polisi ve asker ölürken, 7 asker ya da polis de yaralandı

HABER MERKEZİ (28.12.2015) - YDG-H yazılı bir açıklama yaparak, Kürdistan'da yaşanan devlet terörüne karşı öz savunma eylemleriyle ilgili bilgi aktarımında bulundu. Açıklamaya göre, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde öz savunma amaçlı düzenlenen eylemlerde 35 asker, özel harekat polisi ve asker ölürken, 7 asker ya da polis de yaralandı.

Cizre'ye bağlı Nur ve Cudi mahallelere Garnizon'dan başlatılan saldırıların devam ettiğini belirten YDG-H, mahallelere kobra tipi araçlarla saldırıların yapıldığını gençlerin ise kobra tipi bir zırhlı aracı imha ettiğini üç polis ya da askerin öldüğünü belirtti.

Yine 27 Aralık günü devlet güçlerinin Çemruke mahallesine de üç koldan saldırdığını vurgulayan YDG-H, öz savunma ile karşılık bulan saldırılarda yaşanan çatışmalarda 14 asker ya da polis ölürken, 7 asker ya da polis yaralandığını kaydetti.

27 Aralık günü Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Zap ve Barbaros mahallesinde düzenlenen eylemde ise 9 özel harekat polisi öldürüldüğü belirtildi. Ayrıca Nuh mahallesinde devlet güçlerinin halkı zorla göçertip yerleştikleri evlere de eylem düzenlendiğini, burada da 9 özel harekat polisi öldürüldüğünü açıkladı.