18 Ocak 2019
%AM, %09 %397 %2016 %08:%Oca

İşgal eylemi gerçekleştiren 3 YDG'li gözaltına alındı

Kuzey Kürdistan'da yaşanan katliamları protesto etmek için Taksim'de bulunan Burger King'i işgal eden 3 YDG okuru darp edilerek gözaltına alındı. Eylemi fotoğraflayan bir DGH üyesi de polislerce darp edilerek gözaltına alınmak istendi

HABER MERKEEZİ (09.01.2016) - Yeni Demokrat Gençlik (YDG) okuru üç kişi, Kuzey Kürdistan'da yaşanan katliamları ve saldırıları protesto etmek için İstanbul, Taksim Meydanı'nda bulunan Burger King'i işgal etti. "Sur, Cizre, Silopi.. Katliamlara karşı direnişi büyütelim" yazılı pankart açan YDG okurları polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı.

Yapılan eylemin fotoğraflarını çeken bir Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) üyesi de polislerce darp edilerek gözaltına alınmak istendi. Zorla polis aracına bindirilerek gözaltına alınmak istenen DGH'li direnince, polisler üst araması dayatması yaptı.

Üstü aranan DGH üyesinin telefonu alınarak, telefonunda bulunan görüntüler polislerce silindi. Ayrıca DGH üyesinin çalıştığı iş yerine ait olan ve DGH üyesinin isminin yazılı olduğu bazı kartvizitlerde polis tarafından gasp edildi.