23 Ocak 2019
%PM, %01 %632 %2016 %14:%Nis

Ankara Üniversitesi'nde öğrencilere saldırı

Cebeci Kampüsü'nde de dün devrimci, sosyalist ve yurtsever öğrencilere dönük faşist bir grup saldırmış ve yaşanan saldırısının ardından saldırıya uğrayan 19 öğrenci gözaltına alınmıştı. Dün yaşanan bu saldıranın ardından faşist gruplar bugün de Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde öğrencilere saldırdı. Faşist grubun polis destekli saldırısı sonucu 7 öğrenci gözaltına alındı

HABER MERKEZİ (04-01-2016)- Ankara'da üniversitelerde son dönemde artan faşist saldırılara bir yenisi eklendi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde sosyalist öğrencilere faşist bir grubun saldırısı ardından olaya müdahale eten polis, saldırıya maruz kalan 7 öğrenci gözaltına aldı. 

Ankara'da üniversitelerde devrimci, sosyalist ve yurtsever öğrencilere dönün artan faşist saldrılara bugün bir yeni daha eklendi.  Dün Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'deki saldırının ardından bugün de Sıhhıye'de bulunan Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde kalabalık faşist bir grup, devrimci, sosyalist ve yurtsever öğrencilere saldırdı. Öğrencilerin saldırıya karşılık vermesi üzerine 2 grup arasında çatışma çıktı. Saldırının ardından fakülte önünde konuşlandırılan çevik kuvvet polisi okula girerek, faşist grupla birlikte öğrencilere saldırdı.  Polisin saldırısı sonrası 7 öğrenci, gözaltına alınırken, faşist g gruptan kimse gözaltına alınmadı.