23 Ocak 2019
%PM, %04 %672 %2016 %15:%Nis

İstanbul Üniversitesi'nde müzikli eylem

İstanbul Üniversitesi’nde yaklaşık bir aydır Beyazıt-Merkez kampüs içerisine enstrüman getirmek rektörlük tarafından yasaklanmıştı. Yasakları tanımayan üniversiteliler bugün Beyazıt’ta müzikal etkinlik gerçekleştirdi

HABER MERKEZİ (0404-2016)- İstanbul Üniversitesi’nde afiş, stant yasakları, etkinlik engellemeleri gibi her gün yeni bir yasakla karşılaşan üniversitelilere yaklaşık bir aydır kampüse enstrüman getirmesi de yasaklanmıştı.

İktisat Fakültesi öğrencisi, okula kemanı ile geldiğinde özel güvenlik görevlileri artık fakülteye enstrüman sokulmasının yasak olduğunu söylemişti. Üniversitelinin kemanını alan özel güvenlikler ise “Biz de farkındayız çok saçma ama söylediklerini uygulamak zorundayız” demişti.

Üniversite rektörü Mahmut Ak’ın bu keyfi yasağına karşı öğrenciler İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde enstrüman aletlerini yanlarında getirerek etkinlikte buluştu. Beyazıt-Merkez kampüste yasakları tanımadıklarını söyleyerek bir araya gelen üniversiteliler, kampüs bahçesinde çimlere oturarak hep birlikte şarkılarını, türkülerini söyledi.