18 Ocak 2019
%AM, %26 %508 %2016 %11:%May

DGH Beşiktaş örgütlülüğü: Beşiktaş'ta direnenler kazanacak!

DGH Beşiktaş örgütlülüğü yazılı bir açıklama yaparak Beşiktaş Belediyesi Temizlik İşçilerinin 60 günü geride bırakan direnişini selamladı ve tüm kitleleri direnişe omuz vermeye çağırdı

HABER MERKEZİ (26.05.2016) - Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) Beşiktaş örgütlülüğü, 60 günü geride bırakan Beşiktaş Belediyesi Temizlik İşçilerinin direnişini yazılı bir açıklamayla selamladı.

DGH Beşiktaş örgütlülüğü açıklamasında, tüm devrimci-demokrat kitleleri, işçilerin direnişine omuz vermeye çağırdı.

"Beşiktaş'ta direnenler kazanacak!" başlıklı açıklama şu şekilde;

"Bilindiği üzere Beşiktaş Belediyesi Temizlik İşçileri , CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar tarafından işten atılmış , taşeron-sendika-belediye üçgeni tarafından da saldırılarla ve ihanetlerle karşılaşmıştı. Bugün direniş 60.gününde , 2. ayında. Patron dostu-işçi düşmanı teslimiyetçi sendikacılığın "hükümranlığını sürdürdüğü " ,  Özel İstihdam Büroları ve taşeron sistemi isimleri adında işçi sınıfının tüm haklarının gasp edilmeye çalışıldığı ve meşru haklar için mücadele etmenin bile "terörize" edildiği bir dönemde Beşiktaş Belediyesi Temizlik İşçileri'nin kararlı direnişi ve sınıf dayanışması ruhunu derinden kavrayarak mücadelesini tüm işçi sınıfına adaması , herkesin görmesi ve destek vermesi gereken öneme sahiptir. "Sosyal Demokrat ve Halkçı Belediyecilik" adı altında işçilere dayatılan sömürüye ve hak gasplarına karşı direnişin Beşiktaş'tan Avcılar'a ve Bakırköy'e sıçraması ve her bölgeden işçilerin omuz omuza vererek büyümesi artık tüm devrimci-demokratik kurumların ve ilerici kamuoyunun dikkatini çekmek , direnişi büyüterek kazanımlara yürümek zorundadır. Bu bilinçle DGH Beşiktaş örgütlülüğü olarak , başından beri desteğimizi sunduğumuz Beşiktaş Belediyesi Temizlik İşçileri'ni selamlıyor , tüm devrimci-demokrat kitleleri dar-grupçu çıkar gözetmeksizin bu direnişe omuz vermeye çağırıyoruz."