23 Ocak 2019
%PM, %29 %573 %2016 %12:%Ağu

SGDF üyeleri açlık grevine başladı

SGDF üyeleri, geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan sosyalistlerin serbest bırakılması talebiyle açlık grevine başladı. Açlık grevi, gözaltında tutulan SGDF üyeleri adliyeye sevk edilene kadar, 48 saat dönüşümü olarak devam edecek

HABER MERKEZİ (29.08.2016) - SGDF üyeleri, geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan sosyalistlerin serbest bırakılması talebiyle açlık grevine başladı. Açlık grevi, gözaltında tutulan SGDF üyeleri adliyeye sevk edilene kadar, 48 saat dönüşümü olarak devam edecek.

Açlık grevi öncesi yapılan açıklamada Havva Cuştan, "Suruç'taki katliamdan yaralı kurtulanlarımız yandaş medya tarafından canlı bomba ilan edilerek hedef gösterilmişti. Suruç'tan bu yana halklara dönük katliamların ardı arkası kesilmezken Ankara Gar, Sultanahmet, İstiklal, Havalimanı ve son olarak da Dilok'ta (Antep) yüzlerce canımız sonsuzluğa uğurlanmıştı" dedi.

Arkadaşlarına dönük işkence son bulana kadar açlık grevinde olacaklarını dile getiren Cuştan, "Canlı bombaları eylem yapmadan yakalayamayız diyenler makul şüphe yalanlarıyla neden Suruç gazilerini hedefleştiriyor?" diye sordu.