17 Şubat 2019
%AM, %01 %333 %2016 %07:%Kas

Muğla’da SÖH üyelerine tehdit!

Muğla’da bir Sosyalist Öğrenci Hareketi üyesi polis tarafından aranarak tehdit edildi. Muğla SÖH bir açıklama yaparak saldırıyı teşhir etti

HABER MERKEZİ (01.11.2016)- Sosyalist Öğrenci Hareketi(SÖH) Muğla örgütlülüğü bir açıklama yaparak üyelerine yönelik polis tehditlini kamuoyuna teşhir etti. Yapılan açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz.

‘’ Polis’in bildik yöntemlerinden olan tehdit, ajanlaştırma, şantaj çalışmaları çeşitli biçimlerde devam ediyor. Bir çok alanda polis devrimcilerin aileleri üzerinden yada direkt kendisini çeşitli boyutlarda tehdit ve şantajlar yoluyla yıldırmaya çalışmaktadır.

Bu saldırılardan biride Muğla’da yaşandı. Muğla’da polis tarafından telefonla arana bir SÖH

Üyesine, başka bir SÖH üyesi sorularak ‘’ondan uzak dur, ona söyle kendine dikkat etsin sen de kendine dikkat et' diyerek tehditkâr bir şekilde konuşmuştur.

Geçen Mayıs ayında da Muğla da polisle işbirliği içinde planlı bir şekil de faşist çeteler SÖH üyelerine saldırmışlardı: Bu faşist çeteler gereken cevabı alıp püskürtülmüştü. Buradan bir kez daha söylüyoruz bizler ezilen, sömürülen, köleleştirilmek istenen halklar için mücadele ediyoruz, dolayısıyla öfkemiz de halkın öfkesi kadar büyüktür. Öfkemizi isyana çevireceğiz. Öyle peşimize sivil araçlarınızı takarak, evimizin önünde sivil araçlarınızla bekleyerek, faşist çetelerinizi bize saldırtarak, telefonlarla tehdit ederek bizlere gözdağı vermeye çalışmanız nafile! Bizler haklılığımızdan aldığımız cüretle Sosyalizm mücadelemizi ilerleteceğiz. Üniversiteleri, Liseleri, Fakülteleri, Sokakları Polise ve faşist-gerici çetelere bırakmayacağız.

Yaşasın Sosyalizm mücadelemiz!

Üniversitelerde, Liselerde gerici faşist çetelere geçit yok!

Yaşasın Sosyalist Öğrenci Hareketimiz!