16 Şubat 2019
%AM, %13 %368 %2017 %07:%Ara

Almanyalı Osmanlılar çetesini AKP’li vekil beslemiş

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün ‘Almanyalı Osmanlılar’ adlı çetenin liderlerine birçok kez para verdiği iddia edildi

HABER MERKEZİ (13.12.2017) - AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün ‘Almanyalı Osmanlılar’ adlı çetenin liderlerine birçok kez para verdiği iddia edildi.

Almanya’da yayımlanan Frontal 21 programı ve Stuttgarter Nachrichten gazetesinde yer alan haberlerde, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Külünk’ün ‘Almanyalı Osmanlılar’ (Osmanen Germania) adlı çete ile yakın bağlantıları olduğu iddia edildi. ‘Almanyalı Osmanlılar’, ülkede polis baskınları ve örgütlü suçlarla gündeme gelmişti.

Alman medyası haberini Alman güvelik birimlerinin dinleme ve gözlem protokollerine dayandırdı. Habere göre Almanya’daki soruşturma ekipleri, bu parayla ateşli silah da satın alındığını düşünüyor. Haberlerde Külünk’ün geçen yıl Alman Federal Meclisi’nin Ermeni soykırımı kararının ardından protesto gösterilerinin organizasyonunda aktif rol aldığı da iddia edildi.