17 Şubat 2019
%AM, %14 %357 %2017 %07:%Ara

Bozdağ savunmada: 2011’de ‘FETÖ’ mü vardı?

Bekir Bozdağ, 2011 yılında TBMM’de yaptığı konuşmayı tekrar gündeme getirenlerin “FETÖ’nün teröristleri olduğunu” söyledi ve "Ya, 2011’de yapılmış bir konuşma, o zaman 'FETÖ' ibaresi var mıydı?" diye sordu

HABER MERKEZİ (14.12.2017) - Bekir Bozdağ, 2011 yılında TBMM’de yaptığı konuşmayı tekrar gündeme getirenlerin “FETÖ’nün teröristleri olduğunu” söyledi ve "Ya, 2011’de yapılmış bir konuşma, o zaman 'FETÖ' ibaresi var mıydı?" diye sordu.

AKP/Erdoğan iktidarı aklımızla dalga geçmeye devam ediyor. Bu kez Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TBMM’de yaptığı ve Fethullah Gülen’i, ‘bu ülkenin yetiştirdiği bir kıymet’ niteleyerek, Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. Her şey de açık. Devletin denetimi gözetimi altında açık. Her şey göz önünde olan…" dediği konuşma için savunmaya geçti.

“FETÖ’nün teröristi”

Bozdağ'ın bu sözleri Meclis'te devam eden bütçe görüşmeleri sırasında HDP İstanbul Milletvekili Filiz Keresticoğlu tarafından tekrar gündeme getirildi. Daha önce bu sözler için "İnanarak konuştum" diyen Bozdağ, bu konuşmasını gündeme getiren kişileri 'FETÖ'nün teröristi' olmakla suçladı ve FETÖ ile mücadele eden 10 siyasetçi varsa bunlardan birisinin kendisi olduğunu savundu.

Bozdağ konuşmasında, “Kürsüye geldiğimde, geçmişte yaptığım bir konuşmayı getiriyorlar, bunu FETÖ’nün teröristleri yapıyor. FETÖ’nün üzerine ne kadar gittiysem ertesi gün benim konuşmamı getirip koyuyorlar. Ya, 2011’de yapılmış bir konuşma. O zaman ‘Fetullahçı terör örgütü’ ibaresi var mıydı, söylendi de mi biz söylemedik? Terör örgütü vasfı ortaya çıktıktan sonra terör örgütü diyen hükümet biziz ve mücadele eden biziz. Fetullahçı terör örgütünün başındaki baş terörist ve onun tasmalılarıyla mücadele eden Türkiye’de 10 siyasetçi varsa birisi de bu kardeşinizdir.”