16 Şubat 2019
%PM, %31 %570 %2017 %12:%Ara

Yoldaşlarımızın ve ailelerimizin yeni yılını kutluyoruz!

Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Hapishanesinde bulunan MKP dava tutsakları bir mektup yollayarak tüm yoldaşlarının ve ailelerin yeni yılını kutladılar. Elimize posta ile geçen açıklamayı öneminden dolayı olduğu gibi yayınlıyoruz

HABER MERKEZİ(31.12.2017)- ‘’2017 yılını takvimsel anlamda geride bırakırken, insanlık tarihinin egemen sınıflarca en vahşi şekilde sömürüldüğü, talan edildiği, ülkelerin işgal edildiği, ezilen ulusların, halkların, inançların, cinsel baskı altına alınan kadınların köle pazarına çıkarıldığı, imha ve inkâra tabi tutulduğu tarihsel bir dönemeçten geçiyoruz.

Uluslar arası mücadele arenasında devrimci/komünist yapılanmaların bölünerek zayıf ve yetersiz kaldığı bir dönemde, emperyalist/kapitalist sömürücü sistemlerin bu katmerli saldırısını göğüslemek için hem uluslar arası, hem bölgesel hem de ülke devrimci/komünistlerinin birlikteliği ve örgütlü militanlaşması tarihsel bir zorunluluktur.

Bu anlamıyla bizler tecrit ve izolasyon zulmü altında omuz omuza durarak devrimci dayanışmayı büyütürken, siz yoldaşlarımızın ve ailelerimizin yeni yılını kutluyor ve mücadelenizde başarılar diliyoruz’’.