23 Ocak 2019
%AM, %03 %452 %2017 %09:%Nis

Ağaoğlu hakkında “kadınlara hakaretten” suç duyurusu

CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer Ali Ağaoğlu’nun kadınları aşağılayan cinsiyetçi söylemlerine ilişkin suç duyurusunda bulundu

HABER MERKEZİ (03.04.2017)- BBC tarafından hazırlanan belgeselde müteahhit Ali Ağaoğlu, yatak odasındaki kadın çanta ve ayakkabılarını “Kızlar dağıtıyor” diyerek göstermiş, “Bunlar sizin değil mi” sorusuna, “Yok ama onları kullananlar benim malım” diyerek kadınlara hakaret etmişti.
Bunun üzerine CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, “Bir kadın milletvekili olarak sessiz kalamam” diyerek suç duyurusunda bulundu.
Biçer, Ali Ağaoğlu’nun daha önceki cinsiyetçi söylemlerini de hatırlatarak tepkisini şu sözlerle ortaya koydu: “Ağaoğlu kendisini ne zannediyor ki kadınlar için ‘mal’ ifadesini kullanabiliyor. Ağaoğlu’nun Türkiye’yi temsilinden utanç duyuyorum. Ahlaktan amade müteahhit manzarasını seyrediyoruz. İnsanlıktan çalmanın anlamı yok. İnsanlığın, ahlakın parayla pulla satın alınabilecek bir şeyin olmadığının açık örneğini görüyoruz. Koskoca ülkede kimse yokmuş gibi müteahhit Ali Ağaoğlu’na yer verilmiş. İstanbul’un geliştiğine dikkat çekmeye çalışan ve her defasında gelişimin sadece binalarla ilgili bir şey olduğunu zanneden Ağaoğlu bu ülkenin utancıdır. Bu adam daha önce de yine kadınlara yönelik ‘Gecelik ilişkilerden hoşlansam İstanbul’da kadın kalmazdı’ söylemlerinde de bulunmuştu. Paranın ve görgüsüzlüğün verdiği şuursuzlukla hala konuşmaya devam eden, Kuveyt Kraliçesiyle ilgili sarf ettiği sözleriyle de Türkiye’nin itibarını zedeleyen Ağaoğlu, bizi dünyaya rezil etme konusunda özenli bir uğraş içerisinde. BBC’nin Türkiye belgeselinde muhabirleri yalısında ağırlayarak kelimenin tam anlamıyla görgüsüzlüğün ve cinsiyetçiliğin dibine vuruyor.”