17 Ocak 2019
%AM, %17 %462 %2017 %10:%May

DKH İstanbul örgütlülüğü açlık grevinde

Demokratik Kadın Hareketi İstanbul örgütlülüğü Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışmak amacıyla 1 günlük açlık grevine girdi

HABER MERKEZİ (17.05.2017)- Süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi direnişinin 70. günüde olan Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve süresiz dönüşümsüz açlık grevi direnişinin 83. gününde olan Kemal Gün için Demokratik Kadın Hareketi İstanbul örgütlülüğü saat 10.00’da İstanbul LGBTİ+ Dayanışma Derneği ofisinde  24 saatlik açlık grevi direnişine başladı.

Dayanışmayı büyütme çağrısı yapan Demokratik Kadın Hareketi İstanbul .rgütlülüğü  ‘Direnenler sağlıklarında ciddi problemler yaşamadan birlikte bu direnişi kazanımla sonuçlandıralım. Demokratik Kadın Hareketi olarak bugün saat 10.00 da İstanbul LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nde başlayan grevimiz yarın saat 10.00’a kadar devam edecek. Herkesi Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Kemal Gün’ün sesine ses olmak için dayanışmayı ve direnişi büyütmeye  çağırıyoruz. ‘  diyerek herkesi Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Kemal Gün ile dayanışma amacıyla İstanbul LGBTİ+ ofisinde gerçekleştirilen 24 saatlik açlık grevine destek olmaya çağırdı.