23 Ocak 2019
%PM, %14 %587 %2017 %13:%Eyl

Nesrin Işıklı’nın davası 12 Ekim’e ertelendi

Eskişehir'de 18 Aralık 2017 tarihinde boşanmak istediği eşi Ayhan Tiker tarafından öldüresiye dövülen ve beyin kanaması geçirerek üç ay komada kalan Nesrin Işıklı Tiker'in bugün saat 10.50’de Eskişehir Adliyesi 1. Ağır ceza mahkemesinde 3. Duruşması görüldü

ESKİŞEHİR (14.09.2017) - Eskişehir'de 18 Aralık 2017 tarihinde boşanmak istediği eşi Ayhan Tiker tarafından öldüresiye dövülen ve beyin kanaması geçirerek üç ay komada kalan Nesrin Işıklı Tiker'in bugün saat 10.50’de Eskişehir Adliyesi 1. Ağır ceza mahkemesinde 3. Duruşması görüldü.

Dava öncesi kadın avukatlar “Nesrin için adalet istiyoruz” diyerek basın açıklaması düzenlediler. Basın açıklamasına Demokratik Kadın Hareketi Eskişehir örgütlülüğü de destek vererek davaya katılım sağladı.  Açıklamada toplumda siyasi iktidar eliyle yaratılmak istenen gericiliğin kadına yönelik şiddeti çok büyük oranda arttırdığına dikkat çekilerek 'Biz Nesrin'in aylarca hayata tutunan inadıyla eşitlik için adalet için mücadeleye devam edeceğiz. Yaşam alanlarımızı gericiliğe ayrımcılığa teslim etmeyeceğiz.' ifadelerine yer verildi.

Davada tanıklar dinlendikten sonra söz alan Ayhan Tiker'in avukatı Nesrin Işıklı Tiker'in mahkemeye gelebildiğine göre önemli bir sağlık sorunu olmadığını iddia ederek Ayhan Tiker'in beraatını istedi. Mahkeme 12 Ekim tarihine ertelendi.