23 Ocak 2019
%AM, %06 %367 %2017 %07:%Eki

Kıyafet tacizinde ‘ayrımcılık yok’!

Maçka Parkı’nda Çağla Köse’yi taciz eden güvenlik görevlisiyle, Köse’ye aynı suçtan hapis cezası istendi. İddianamede savcı, Köse’nin kıyafetleri nedeniyle tacize uğramasını ayrımcılık olarak görmedi

HABER MERKEZİ (06.10.2017) - Maçka Parkı’nda Çağla Köse’yi taciz eden güvenlik görevlisiyle, Köse’ye aynı suçtan hapis cezası istendi.

31 Temmuz’da Maçka Parkı’nda özel güvenlik Savaş İ, Çağla Köse’nin yanına giderek “Burada böyle dolaşamazsın, insanları rahatsız ediyorsun. Sonra tecavüz edince ‘kim koruyacak’ diyorsunuz” demişti.

Köse güvenliğin tacizine tepki göstererek polis çağırdı. Köse ve güvenlik görevlisi olayın ardından birbirlerinden şikayetçi oldu.

Hazırlanan iddianamede, güvenlik görevlisine hakaret suçundan üç aydan iki yıla kadar hapis, Köse’ye ise kamu görevlisine hakaret iddiasıyla bir yıldan az olmamak şartıyla hapis cezası verilmesi istendi.

Savcı, Köse’nin tacize uğraması, parka girişinin güvenlikçi tarafından engellenmesi ve kıyafetine müdahale edilip ayrımcılığa tabi tutulmasıyla ilgili takipsizlik kararı verdi.