17 Ocak 2019
%AM, %19 %390 %2017 %08:%Eki

Bir kadın düşmanı ve gerici tasarı daha meclis’te kabul edildi

Erdoğan/AKP iktidarı köhnemiş gerici zihniyetine uygun olarak bir kadın düşmanı yasa tasarısını daha meclisten geçirdi. Müftülere nikâh yetkisi tanıyan yasa tasarısı dün meclisten geçerek kabul edildi

HABER MERKEZİ(19.10.2017)- Tüm çürümüş ve kokuşmuşluğu ile Erdoğan/AKP iktidarı topluma pislik ve gericilik saçmaya devam ediyor. Doğaya, insan, hayvana ve her türlü doğal insani varlığa ve yaşama düşman olan Erdoğan/AKP iktidarının düşman olduğu ve gericilik sicilini ve zihniyetini en açıktan açığa vuran konuların başında kuşkusuz ki Kadın düşmanlığı gelmektedir. Her defasında kadın’a olan gerici zihniyetini kusmaktan geri durmayan Erdoğan/AKP iktidarı kendi gerici zihniyetini ve kadın düşmanı politikalarını hayata geçirmek için her türlü kirli politika ve araçları devreye koymaktadır. İktidar olmanın tüm olanaklarını fütursuzca kullanan Erdoğan/AKP iktidarı kadın düşmanı ve gerici bir yasa tasarısını daha mecliste kabul ettirdi.

Başta kadınlar olmak üzere tüm demokratik toplumsal muhalefetin bütün tepkisi ve eleştirilerine rağmen Müftülere nikah yetkisi tanıyan yasa tasarısı dün meclis’te kabul edilerek yasallaştı. Tüm toplumu kendisi gibi gericilik ve çürümüşlük üzerinden şekillendirmeye çalışan Erdoğan/AKP iktidarının bunu hayata geçirmede kullandığı en etkili gerici silah ise kadın düşmanı politikalardır.