23 Ocak 2019
%AM, %02 %424 %2017 %09:%Ara

Elazığ’da tutsak kadınların açlık grevi 30’uncu gününde

Elazığ T Tipi Hapishanesinde tutuklu bulunan 6 kadın hapishane yönetiminin keyfi uygulamalarına karşın başlattıkları açlık grevini 30 gündür devam ettiriyor

HABER MERKEZİ (02.12.2017) - Elazığ T Tipi Hapishanesinde tutuklu bulunan 6 kadın hapishane yönetiminin keyfi uygulamalarına karşın başlattıkları açlık grevini 30 gündür devam ettiriyor.

Elazığ T Tipi Hapishanesinde bulunan 6 tutsak kadın, keyfi uygulamalara karşı açlık grevi başlattı. Tutsak kadınların başlattıkları açlık grevi 30’uncu gününde devam ediyor.

Çocuklarımızdan haber alamıyoruz, talepleri bizim de taleplerimiz

Konu ile ilgili bilgi veren tutuklu Rozerin İldan'ın babası Nihat İldan, “Dört aydır çocuklarımızdan haber alamıyoruz, görüş yok. Orada ne olup bitiyor bilmiyoruz'' dedi.

İldan, şu bilgileri paylaştı: “Dört aydır gönderdiğimiz bütün mektuplar bize iade edildi, bütün görüşme taleplerimiz reddedildi. Rozerin’e kışlık elbise gönderdik onları bile almadılar. Dört ay sonunda cezaevinden tahliye olan biri aracılığıyla içeriden haber alabildik. Tutuklu bir arkadaşları tahliye oldu ancak onun vasıtasıyla haber alabildik ve öğrendik ki içinde Rozerin'in de olduğu en az 6 kadın tutuklu 30 gündür açlık grevi eylemi yapıyor.

Elazığ T Tipi Cezaevi’nde tutuklulara destek olma çağrısı yapan İldan, “Çocuklarımız her neye direniyorsa biz de ona direnmeye devam edeceğiz. Çocuklarımızın talepleri bizim de taleplerimizdir” dedi.