17 Ocak 2019
%AM, %22 %451 %2016 %09:%Eyl

'Yüksel Aslan serbest bırakılsın'

17 gündür gözaltında olan Kadın Politikaları Daire Başkanı Yüksel Aslan Acer'in serbest bırakılması için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi basın açıklaması düzenledi

HABER MERKEZİ (22.09.2016) - 17 gündür gözaltında olan Kadın Politikaları Daire Başkanı Yüksel Aslan Acer'in serbest bırakılması için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi basın açıklaması düzenledi.

Kültür Sanat Daire Başkanlığı önünde düzenlenen basın açıklamasını Kadın Meclisi adına, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Rojda Balkaş Akyüz yaptı.Akyüz, dosyada gizlilik kararı olduğunu bu sebeple Acer'İn ne ile suçlandığının bilinmediğini söyledi ve 17 gündür gözaltında olmasına karşın hala ifadesinin alınmadığını vurguladı.

Acer'in, uzun yıllardır kadın sorunlarını araştırma, kadına yönelik şiddetle mücadele ve toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlama alanlarında emek verdiğini ifade eden Akyüz, "Yüksel hem belediyemizin üst yöneticisi hem de kadın alanında yürütülen çalışmaların önemli bir aktivistidir. Aynı zamanda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi çalışmalarını aktif bir biçimde yürüten kadınlardan biridir. Kadın çalışmaları asla ve asla bir cezalandırma gerekçesi olamaz, olmamalıdır. Bu nedenle bu keyfiliğe, hukuksuzluğa bir an evvel son verilmesini, Yüksel'in hızlı bir şekilde savcılığa çıkarılması ve serbest bırakılmasını istiyoruz" dedi.