17 Ocak 2019
%AM, %30 %375 %2016 %08:%Eyl

Alaşehir'de kadın katliamına gene 'iyi hal' indirimi

Alaşehir'de eşi Ferhat Şimşek tarafından katledilen Ayşegül Şimşek davasında karar çıktı. Katil zanlısı hakkında mahkeme iyi hal indirimi uygulamasına gitti ve 20 yıl hapis cezası verdi

HABER MERKEZİ (30.09.2016) - Alaşehir'de eşi Ferhat Şimşek tarafından katledilen Ayşegül Şimşek davasında karar çıktı. Katil zanlısı hakkında mahkeme iyi hal indirimi uygulamasına gitti ve 20 yıl hapis cezası verdi.

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 28 Mart'ta Ayşegül Şimşek, Ferhat Şimşek tarafından av tüfeğiyle katledildi. Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Ferhat Şimşek Müebbet hapis cezası aldı. Ancak mahkemeye heyeti "aldatmayı haksız tahrik olarak" değerlendirerek cezayı 24 yıla indirdi.Mahkemedeki tutumundan dolayı iyi hal indirimi de alan Ferhat, toplamda 20 yıl ceza aldı.

'Kararı kabul etmiyoruz. Temyiz edeceğiz'

Ayşegül'ün ailesi ve avukatı ise mahkemenin kararına tepki gösterdi. Avukat Salih Mahsenoğlu kararı temyize taşıyacaklarını belirterek, "Karar bizim için olumlu değil. böyle bir sonuç beklemiyorduk. Mahkeme heyeti katil zanlısı Ferhat'ın iddialarını dikkate alarak kararını verdi. Ayşegül'ün Ferhat'ı aldattığı gerekçesi ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını haksız fiil kabul ederek 20 yıla ve mahkemedeki tutumundan dolayı da iyi hal indirimine gidildi. Yasalarımız aldatmayı boşanma gerekçesi olarak tanımlamasına rağmen Ayşegül bu iddia ile öldürülmüştür ve mahkeme de kararı ile yasalara uygun karar vermemiştir. Kararı kabul etmiyoruz.Temyiz edeceğiz " dedi.