17 Ocak 2019
%AM, %22 %339 %2016 %07:%Eki

Tuba Korkmaz’ın 3.Duruşması Eskişehir’de yapıldı

Eskişehir'de  eski erkek arkadaşı tarafından boğazı kesilip vücuduna falçatalı işkence yapılan Tuba Korkmaz'ın 3.  duruşması Eskişehir'de 2. Ağır Ceza Mahkemesinde dün saat 13.30 görüldü

ESKİŞEHİR(22.10.2016)- Eskişehir'de  eski erkek arkadaşı tarafından boğazı kesilip vücuduna falçatalı işkence yapılan Tuba Korkmaz'ın 3.  duruşması Eskişehir'de 2. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün saat 13.30 görüldü. 
Karar duruşması görülen dava öncesi  aralarında Demokratik Kadın Hareketi' nin de bulunduğu Eskişehir Demokratik Kadın Platformu basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında 'Bizler devletin kadınları korumadığını kravat taktığı için iyi hal indirimi alan erkeklerden, aşırı sevgi bahanesiyle indirimler alan, ödül gibi cezalar alan,  erkeği koruyan kadını kollayan zihniyetten biliyoruz. Tuba Korkmaz sistematik erkek şiddetine maruz kalmış olmasına rağmen bir önceki davada da görüldüğü gibi yargı, erkeği korumuş ve Fatih Sağır, bu saldırıyı  aşırı sevgi bahanesiyle gerçekleştirdiğini  ve hemen hemen tüm kadın cinayeti davalarında gördüğümüz bir aldatma senaryosuyla karşımıza çıkmıştır. Bizler erkek adalet değil gerçek adalet gelene dek mücadele etmeye, Tuba'yı katletmek isteyen Fatih Sağır'ın en yüksek hadden cezalandırılması talebiyle, Tuba'nın sesi olmak için buradayız. ' ifadelerine yer verildi.  
Tuğba Korkmaz'ın karar duruşmasında sanık Fatih Sağır iyi hal indirimi almadan 14 yıl hapis cezası aldı.