18 Ocak 2019
%AM, %09 %446 %2016 %09:%Ara

‘Çıplak arama şiddetine karşı Watsons önünde olacağız!’

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu yazılı bir çağrı yaparak bütün kadınları 10 Aralık günü Watsons önünde protesto eylemine çağırdı

HABER MERKEZİ (09.12.2016)- Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu yazılı bir çağrı yaparak bütün kadınları 10 Aralık Cumartesi günü Watsons önünde protesto eylemine çağırdı. Yapılan çağrı şöyle: ‘Watsons'da mağaza müdürü ve güvenlikçiler tarafından genç bir kızın depoya götürülmesi ve  çıplak aramaya maruz bırakılması tacizdir, şiddettir, işkencedir. 
Bahanesi olmaz!
26 Kasım günü Watsons'ın Eyüp şubesinde ruj çaldığı iddia edilen lise öğrencisi, mağaza müdürü ve güvenlik görevlileri tarafından mağazanın deposuna götürüldü, burada çıplak aramaya, hakaret ve  tehditlere maruz bırakıldı. Çıplak arama sırasında mağaza müdürü tarafından fiziksel şiddete de uğrayan genç kız, hırsızlık suçlamasıyla korkutuldu, büyük bir işkenceye tabi tutuldu. Suçlamanın asılsız olduğu ortaya çıktığında ise bırakıldı fakat yaşadığı korkunç anların etkisini belki ömrü boyunca üzerinden atamayacak. Lise öğrencisi bir genç kızı,  hırsızlık suçlamasıyla mağaza müdürünün ve güvenlikçilerin  depoya indirmesi bile başlı başına bir  şiddet biçimiyken, bununla da yetinilmemiş, genç kız çıplak arama gibi bir işkenceye maruz bırakılmıştır! Şiddetin, işkencenin bahanesi olmaz! 
Biz kadınlar  10 Aralık  Cumartesi Saat 16.00'da Eyüp’teki Vialand AVM Watsons Mağazası önünde olacağız.’