18 Ocak 2019
%AM, %17 %513 %2015 %11:%Oca

Muzaffer Oruçoğlu'nun ‘Işıltılar’ı İstanbul'da

Onur Vakfı gönüllülerinden yazar Muzaffer Oruçoğlu’nun ‘Işıltılar’ adlı resim sergisi, Ovacık, Ankara ve Zonguldak’ın ardından İstanbullu sanatseverlerle bir araya geliyor

İSTANBUL (17.01.2015)- Onur Toplumsal Tarih ve Kültür Vakfı'nın organize ettiği ve Bakırköy Belediyesi'nin de desteklediği sergi;1 şubat-10 Şubat 2015 tarihleri arasında Yunus Emre Kültür Merkezi'nde görülebilecek.

Resim sergisine ilişkin mesajda şu ifadeler yer alıyor:

“Çalışmalarını Avustralya'da sürdüren Muzaffer Oruçoğlu, bu sergisinde renklerin ve ışıltıların diliyle konuşmayı sürdürüyor. Resmin yapımında kurala karşı çıkan ve yeni stilleri ve boya tekniklerini deneyen ressam, tiplemeleri çesnilendiriyor, insanda gizlice gülümseyen emeği, ironik dalgacı yanlarıyla sezdirmeden açıga vuruyor.

Sergideki tablolar, klasik ve yer yer de nayif biçimin, sürrealist esintilerle kırılıp derinleştirilmesinin bir denemesi gibi görünüyor.

Anadolu’dan, Avrupa ve Avustralya’dan derilip devşirilen, biçime ve çağrışıma dönüşen bir ışık ve buluş cümbüşü.
Boyutlardan kurtulma ya da onu boşluğa doğru parçalama çabası.Yedi ülkede düzenlenen altmış ikinci kişisel sergisinin bir özeti.

Oruçoğlu''nun herbiri diğerinden farklı sanat eserleri daha yeni üretilmiş eserleriyle birlikte Yunus Emre Kültür Merkezi Ataköy 9.Kısımda sanatseverlerle buluşacaktır.”