24 Ocak 2019
%AM, %06 %362 %2015 %07:%Ara

Antalya Tiyatro Festivali başlıyor

Antalya'da pazartesi günü başlaması planlanan Antalya Tiyatro Festivali, Antalya Kültür Merkezi'nin böceklere karşı ilaçlanacağı gerekçesiyle iptal edildi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, iptalin festivale katılacak muhalif sanatçılar nedeniyle yapıldığını ifade ederek, festivali üstlendi

HABER MERKEZİ (06.12.2015) - Antalya'da pazartesi günü başlaması planlanan Antalya Tiyatro Festivali, Antalya Kültür Merkezi'nin böceklere karşı ilaçlanacağı gerekçesiyle iptal edildi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, iptalin festivale katılacak muhalif sanatçılar nedeniyle yapıldığını ifade ederek, festivali üstlendi.

Festivalin düzenleyicisi Panda Organizasyon Yöneticisi Kaan Sebkektay, festivalin Levent Üzümcü, Genco Erkal ve Rutkay Aziz gibi muhalif sanatçıların katılımı nedeniyle iptal edildiğini söyledi. Sebkektay, “Bize salonların ilaçlanacağı söylendi ama tabii ki bu inandırıcı gelmedi. ‘İlaçlamayı neden ertelemediklerini sorduk, film festivalinden çıktık hemen yapılması lazım’ diye yanıt verdiler. İlaçlamadan sonra kullanalım ya da festivali erteleyelim dedik, kabul etmediler. Burada kısa süre önce bazı yerel gazeteler ve sivil toplum örgütleri ile sendikalar bir kampanya yürüttü. Festivale Genco Erkal, Rutkay Aziz ve Levent Üzümcü’nün de katılacağını belirterek, ‘Kentimizde gezicileri istemiyoruz’ diye kampanya yürütüldü. Festivalin bu nedenle iptal edildiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

İptal kararı üzerine devreye Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal girdi. Uysal, tüm biletleri satılan tiyatro oyunları için Muratpaşa Belediyesi Cep Sahne, Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu ve diğer salonların kapısını festivale açtı.